Par mums

Biedrība „Bērnu un jauniešu organizācija „Jaunie Vanagi”

Kas mēs esam?
Biedrība “Bērnu un jauniešu organizācija “Jaunie Vanagi” darbojas jau kopš 1992. gada. Mūsu nemainīga pamatvērtība ir draudzība. Tā atspoguļojas plecu pie pleca paveicot reizēm šķietami neiespējamo. Draudzība katrā pasākumā izskan skaļi un tālu, to ir pamanījuši kaimiņi, dalībnieki, pat meža zvēri. Organizācijas galvenais uzdevums ir radošu ideju realizācija dzīvē. Tās pārsvarā izpaužas dažādās aktivitātēs pie dabas. Mūsuprāt, šajā gadsimtā tas ir īpaši svarīgi. Lai to īstenotu, rīkojam dažādus neformālās izglītības pasākumus, tostarp – seminārus, apmācības un starpvalstu sadraudzības braucienus. Mūsu vidū ir pieredzes bagāti un pavisam nopietni Jaunie Vanagi, bet ir arī tādi, kas no maziem vanadzēniem tikai kļūst par kārtīgu šī vārda nēsātāju. Mūsu biedri darbojas brīvprātīgi, gūstot gandarījumu par paveikto un tiecoties uz pašizaugsmi.

Ko mēs organizējam?
BJO “Jaunie Vanagi” rīko trīs pavisam atšķirīgus, tomēr ar vienu kopīgu mērķi veidotus pasākumus. Neizpaliek arī pārgājieni, laivu braucieni, radošās darbnīcas. Jāpiebilst, ka šo gadu laikā katrs no pasākumiem ir orģināls, tiek izvēlētas vēl nebijušas norises vietas un konstruēti dažādi uzdevumi tā, lai netrūktu azarta ik gadu turpināt un atgriezties trasē. Katra organizācija pasākumus rīko dažādu mērķu vadīti. Piedzīvojums ir vārds, kas raksturo mūs. Uzsvars pirms jebkura organizēta pasākuma tiek likts uz labi pavadītu laiku, kaut kā jauna apgūšanu, tikai pēc tam cildinot ātrākos un labākos. Šī iemesla dēļ cenšamies iekļaut vairākas nominācijas, kas ļauj tikt apbalvotiem arī atraktīvākajiem, draudzīgākajiem, jaunajiem žiperiem u.c. komandu sastāviem. “MĀCIES DAROT” varētu būt sauklis, kas katram jāiegaumē pirms došanās trasē.

“Mamutu Medības” ir orientēšanās piedzīvojumu sacensības, kurās februāra sākumā jau 16 gadus komandas dodas trasē, lai sacenstos savā starpā par to, kuram pa spēkam būs pārvarēt kontrolpunktus, kuri saistīti ar četrām dabas stihijām- gaisu, ūdeni, zemi un gaisu. Trase vēl spilgtāk ikvienam paliek atmiņā ar to, ka februāra naktīs laikapstākļi mēdz būt īpaši bargi un tas rūda ne tikai katru dalībniekus, bet arī visu Jauno Vanagu komandu. Kopējais trases garums sasniedz 30 kilometrus un to pieveic drosmīgākie “mednieki” 7-10 stundu laikā. Pasākums, iekļaujot līdzjutējus, pulcē līdz pat 250 cilvēkiem, dalībnieku vecumi svārstās no 16-40 gadiem, tomēr katru gadu priecājamies redzēt arī pavisam gados jaunus mamutu medītājus.

“Zvirbuļa Taka” notiek laikā, kad putniņi jau aktīvi rosās katrā Latvijas nostūrī un arī mums pašiem garastāvoklis tāds pacilātāks, tādēļ iesaistam šajās piedzīvojumu sacensībās arī teatriālus elementus. Lomu spēles dalībniekus ved cauri savādai pasaulei ar dažādiem pārbaudījumiem 24 stundu garumā. No citiem mūsu rīkotajiem pasākumiem šis atšķiras ar to, ka tā patiesi ir spēle, nevis sacensības. Netiek novilktas striktas robežas, iezīmēta trase un uzlikts laika limits. Komandas šķetina spēli un tās pavedienus, lai noslēgumā finišētu atjautīgākie un veiksmīgākie. Savādā pasaule sastāv no trīs ciematiem, kuros dzīvo tēli un kopīga leģenda. Zvirbuļa taku ikgadu iepazīst 150 cilvēku liels pulciņš.

“Dublis” ir pasākums, par kura galveno elementu, šķiet, var spriest jau pēc nosaukuma. Septembra otrajā dekādē tiekamies Līgatnē, kur komandas dodas visai dubļainā trasē, lai izpildītu dažādus uzdevumus. Pasākuma noslēgumā karsējamies pirtiņā, baudam pašu uzrīkotu mūzikas festivālu un mājam ardievas vasarai. Šis pasākums ir ne vien, iespējams, dubļainākais un senākais šāda veida pasākums visā Latvijā, bet arī visilgāk notiekošais no mūsu organizētajiem. Pērn, 2018. gadā “Dublis” svinēja savu otro pilngadību- 21. dzimšanas dienu. Pasākums ik gadu pulcē ap 350 cilvēkiem, no kuriem liela daļa ir atbalstītāji un brīvdabas notikumu aktīvi apmeklētāji.

Lai nepaliktu novārtā arī paši mazākie, citu pasākumu apmeklētāji, veidojam bērnu un aktīvās atpūtas izklaidējošos stūrīšus tādos festivālos kā Laba Daba, Give&Get, Lampa u.c., tāpat mūs var sastapt dažādās bērnu nometnēs, talkās un skolu aktīvās atpūtas pasākumos. Labprāt viesojamies citās organizācijās un semināros, lai dalītos ar mūsu pieredzi pasākumu organizēšanā gan no teorētiskās, gan praktiskās puses. Visiem interesentiem ir iespēja piedalīties mūsu organizētajos pārgājienos, laivu braucienos, dažādās apmācībās, kas orientētas uz alpīnismu, pasākumu rīkošanu un biedru saliedēšanu. Lai viss iepriekš minētais varētu tikt īstenots, mēs pulcējamies un visi kopā šķetinam idejas, lai tas viss vēlāk pārtaptu reālos darbos un pasākumos.

 

Sadarbības iespējas no biedrības puses (ko mēs varam sniegt)
Dažādu uzņēmumu reklāmas iespējas mūsu pasākumos:
Logo izvietošana uz mūsu informatīvajiem materiāliem drukātā vai elektroniskā veidā;
Uzņēmuma plakātu/baneru izvietošana pasākuma norises vietā – startā, finišā un kontrolpunktos;
Uzņēmuma vārda piesaistīšana kādam atbilstošam uzdevumam kontrolpunktos;
Uzņēmuma ekipējuma izmantošana un reklamēšana uzdevumā;
Komandai no uzņēmuma varam piedāvāt piedalīties pasākumā ar atlaidi;
Biedrība var palīdzet ar plānošanu/idejām pārgājienam vai kādai citai aktivitātei pie dabas;
Dalība kā mūziķim Dubļa festivālā;
Sazināties ar mums iespējams sūtot e-pastu: jaunievanagi@gmail.com

One thought on “Par mums

  • 10th October 2018 at 8:48 am
    Permalink

    Labdien. Jūs varētu uzrakstīt par sevi bišku vairāk?) Mums skola ir uzdevums uzzināt par neformālo izglītību, un mes izvelējam Jūsu organizāciju. Jau iepriekš paldies.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

www.000webhost.com